Класифікація грошових потоків за формою

Грошові потоки в національній валюті

Надходження та видатки грошей можуть здійснюватися в різних валютах, в залежності від того, хто є покупцем товарів чи послуг. Якщо діяльність підприємства здійснюється в межах країни, в якій саме підприємство зареєстровано, то грошовий потік воно повинно отримувати тільки в національній валюті. Грошові потоки в національній валюті – це потік грошових коштів, що здійснюється в валюті країни, в якій зареєстроване і здійснює свою діяльність підприємство.

Грошові потоки в іноземній валюті

Такі грошові потоки характеризуються в основному операціями з продажу товарів та послуг нерезидентам. Законодавство України передбачає можливість отримання руху грошових коштів в іноземній валюті, однак регулює порядок обігу іноземної валюти. Грошові потоки в іноземній валюті можуть бути як додатними, так і від’ємними, однак залишок грошових коштів, що формується за результатом діяльності підприємства повинен бути визначеним в національній валюті з врахуванням курсу валют та курсових різниць. Грошові потоки в іноземній валюті – це потік грошових коштів, що здійснюється і валюті країни, в якій підприємство не зареєстроване і на території країни якої не здійснюється діяльність.

Готівкові грошові потоки

В Україні підприємства можуть здійснювати рух коштів за допомогою готівки, відкриття рахунків в банках не є обов’язковим, відповідно додатній та від’ємний рух грошових коштів може відбуватися готівковими коштами, в різних її формах. Готівкові грошові потоки – це потік грошових коштів, який здійснюється безпосередньо готівковими коштами.

Безготівкові грошові потоки

Такі потоки формують сукупність грошового потоку організації, яка обслуговується різними кредитними чи депозитними інструментами, для прикладу кредитними чи дебетними картами, чеками, акредитивами, векселями та іншими формами безготівкових розрахунків. Безготівкові грошові потоки – це потік грошових коштів, якій здійснюється безготівковим методом.

Грошові потоки в електронній валюті

В умовах росту електронної комерції, роль електронної валюти поступово зростає. Весь грошовий потік на підприємстві може здійснюватися в різних електронних валютах, таких як: webmoney, qiwi, paypall та інші. Грошові потоки, генеровані в електронній валюті є можливість обміняти на готівкові кошти. Виведення коштів з електронних валют не регулюється на законодавчому рівні, тому формується підґрунтя для маніпулювання потоками грошових коштів з метою зменшення податкових платежів. Грошові потоки в електронній валюті – це потік грошових коштів, які можуть здійснюватися в будь-якій валюті через системи електронних платежів.

Класифікація грошових потоків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.