Модель Міллера-Орра має ще більш складний алгоритм визначення оптимального розміру залишків коштів. Вихідні положення цієї моделі передбачають наявність певного розміру страхового запасу і певну нерівномірність в надходженні та витрачання грошових коштів, а відповідно і залишку грошових активів.

Мінімальна межа формування залишку грошових активів приймається на рівні страхового залишку, а максимальний – на рівні трикратного розміру страхового залишку.

Коли залишок грошових активів досягає максимального значення (верхньої межі свого «коридору»), зайві кошти (по відношенню до середнього залишку) переводяться в резерв, тобто інвестуються в короткострокові фінансові інструменти. Аналогічним чином, коли залишок грошових активів досягає мінімального значення (нижньої межі свого «коридору») здійснюється поповнення грошових коштів за рахунок продажу частини короткострокових фінансових інструментів, залучення короткострокових банківських кредитів та інших джерел.

Значення середнього залишку грошових активів знаходиться на одну третину вище мінімального його значення і на дві третини нижче максимального його значення, а не посередині між цими значеннями. При такому підході рівень альтернативних втрат доходів при зберіганні грошових коштів буде нижчим.


Модель Міллера-Орра по суті повністю ігнорує будь-яку визначеність в грошових виплатах і надходженнях. Відсутність такої визначеності, на нашу думку, не є об’єктивною обставиною, що вимагає застосування математичних моделей, що враховують фактор невизначеності грошових виплат і надходжень. Така визначеність може бути досягнута шляхом вивчення особливостей формування доходів підприємства та вивчення факторів, що визначають виплати за видатками підприємства. Контроль формування доходів і здійснення витрат, а також ефективне управління готівкою вимагають не складних математичних маніпуляцій з грошовим залишком, а планування і оптимізації грошових потоків.

(32,3%)

2 thoughts on “Модель Міллера-Орра. Розрахунок мінімального залишку грошових коштів

 1. Часы Luminor Panerai

  https://u.to/14IzFA

  Элитные часы Luminor Panerai – отличный подарок для любителей изысканных аксессуаров. Отличаются строгим дизайном, высочайшим качеством и роскошным внешним видом.

  ***^

 2. http://bit.ly/2IrCSIu – Амулет богатства от бабы Нины
  Персональный магический амулет на богатство.
  Изготавливается только из имперских монет, заговаривается на имя конкретного человека. Оберегает от финансовых неудач и помогает выйти на новый уровень жизни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.