Аналіз показав, що найбільш широко використовуваною є модель Баумоля.

Вихідними положеннями моделі Баумоля є сталість потоку витрачання грошових коштів, зберігання всіх резервів грошових коштів у формі короткострокових фінансових вкладень і зміна залишку грошових активів від їх максимуму до мінімуму, рівного нулю.


Особливістю моделі Баумоля є те, що потреба підприємства в грошових коштах знаходиться на «постійному і прогнозованому рівні», що може бути здійснено за рахунок рівномірних виплат з розрахункового рахунку і з каси. Оскільки характер витрат підприємства нерівномірний, то без попереднього аналізу структури витрат не обійтися.

Крім того, постійні трансакційні витрати вимірюють не тільки витрати по перетворенню негрошових ліквідних коштів в грошові, але також, що особливо важливо для вітчизняних умов, витрати за перерахування грошей на банківський рахунок підприємства, включаючи втрати часу, який буде потрібно фінансовому менеджеру з оформлення заявки на рефондування, і часу знаходження коштів фірми на кореспондентських рахунках банків при грошовий переказ.

(62,5%)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.